Еврото продължи да бъде под натиск и през изминалата седмица, тъй като съмненията относно състоянието на европейската икономика нараснаха. Инвеститорите са по-убедени от всякога, че Европейската централна банка (ЕЦБ) ще остави паричната политика по-свободна, отколкото другите големи централни банки в опит да даде тласък на растежа и да даде отпор на дефлацията. Неволите на Еврозоната се усложняват и от продължаващите военни действия в Украйна. Политиците са под натиск относно позициите си и предприемането на по-строги санкциите спрямо Русия. Разбира се, всяко такова действие ще навреди на ключови страни като Германия, Франция и Италия поради техните дълбоки търговски връзки с Русия.
В петък еврото затвори на най-ниското си ниво спрямо щатския долар от ноември миналата година насам. EURUSD остава под подкрепата при 1,3500 и единната валута изглежда все още уязвима за по-нататъшни продажби. Ако еврото продължи да пада и достигне 1,3400, то би следвало да получи известна подкрепа около дъната от м. ноември 2013 г. възлизащи на 1,3350. Британският паунд е другата съществено губеща валута от миналата седмица. Продажбите последваха в резултат на някои разочароващи икономически данни и умерения тон на протокола от последното заседание на Комитета по парична политика ( MPC ) към банката. Кабелът тества в момента подкрепа около 1,6970/90.
Днешният ден е сравнително беден на фундамент, като по-съществени данни се очакват от САЩ. Първо ще бъде оповестен PMI индекса в сферата на производството, като интересът не се очаква да бъде много голям, последван от продажбите на съществуващи домове. Очакванията са продажбите да покажат скромен спад от 0,2% на месечна база, след сериозното покачване от 6,1% за предходния период. В контекста на тези данни, инвеститорите ще вземат предвид данните за жилищата от миналата седмица. Докато продажбите на съществуващи домове дойдоха малко по-добри от очакваното, то продажбите на нови домове, които бяха оповестени в четвъртък бяха шокиращо слаби. Само 406 000 нови домове са били продадени през юни а очакванията бяха за 485 000. Разочарование бе и низходящата поправка ан резултатите спрямо месец май, когато данните излязоха 442 000 спрямо 504 000. Новината оказа минимален ефект върху EURUSD, който поскъпна за кратко. Но ако и днес данните бъдат слаби, то те може да се вземат по-сериозно, тъй като инвеститорите ще гледат на тях като доказателство за по-съществени промени в сектора на недвижимите имоти.
Източник: ActivTrades
Няма коментари:
Публикуване на коментар