четвъртък, 7 май 2015 г.

Една малка част от прословутият индикатор част2

Искам да споделя  още нещо доста важно за индикатора  
Става въпрос за  отношението на текущата цена към облака. Ако тя е над него, то пазарните настроения са бичи. Съответно, когато е под него – мечи. Когато цената е в облака, е на лице нерешителност. Това не са сигнали за влизане в позиция, а общите пазарни настроения.
Положението на линиите една спрямо друга също е елемент от системата. Когато Senkou Span А е над Senkou Span B, оцветяването е позитивно (в случая с  жълто ), а при обратното положение е негативно (червено). Когато двете се пресекат, има Обрат (Kumo twist) – цвета на облака се променя. Това е сравнително слаб сигнал за корекция или поне
забавяне на движението.
Последният важен аспект на тази част от индикатора, който ще разгледаме е продължителен период на равна линия. Тя почти винаги е Senkou Span B. Това е така, поради формулата за изчислението й. Тази хоризонтала играе ролята на важно ниво на подкрепа/съпротива и същевременно има „магнитен ефект“ – привлича цената към себе си за по-дълго време. Евентуален пробив, трябва да бъде потвърден от поне 2-3 свещи, за да се счита за истински. Ето илюстрация на притегателната сила на такава линия:


   










Индикаторът Ichimoku  ми дава общ преглед на ценовите движения. Лично на мен когато започнах да се занимавам с него ми се струваше доста сложен, но с постоянно и упорито изследване свикнах с него , и сега само с един поглед   бързо анализирам пазара.

Няма коментари:

Публикуване на коментар